Ultimate magazine theme for WordPress.

هشت ناقوس

 هشت زنگ - وینزلو هومر - کل اثر- رنگ و روغن
هشت زنگ – وینزلو هومر – کل اثر- رنگ و روغن

هشت ناقوس یا هشت زنگ ، اثر نقاشی از هنرمند آمریکایی وینزلوهومر است که با تکنیک رنگ و روغن خلق شده است. این اثر در سال 1886 اجرا شد و تصویر آن گویای دو ملوان است که عرض جغرافیایی کشتی خود را تعیین میکنند. این یکی از شناخته شده ترین آثار وینزلو هومر است و آخرین اثر از نقاشی های بزرگ او در دهه 1880 که به شکل دراماتیکی به رابطه انسان و اقیانوس و تاریخچه آن میپردازد.

 پیش مطالعه اثرهشت زنگ . 1887 . اجرا شده با تکنیک اچینگ و جوهر مشکی بر روی کاغذ روشن بژ. 
 سایز 60.6*74.6 سانتی متر . موزه بروکلین
پیش مطالعه اثرهشت زنگ . 1887 . اجرا شده با تکنیک اچینگ و جوهر مشکی بر روی کاغذ روشن بژ.
سایز 60.6*74.6 سانتی متر . موزه بروکلین
پیش مطالعه اثرهشت زنگ . 1887 .  بخشی از اثر
پیش مطالعه اثرهشت زنگ . 1887 . بخشی از اثر

وینزلو هومر : زندگی و آثارش

*وینزلو هومر وینسلو هومر (به انگلیسی: Winslow Homer)، نقاش برجسته آمریکایی در ۲۴ فوریه ۱۸۳۶م در بندر بوستون به دنیا آمد. وی از کودکی به هنر علاقه داشت از این روکار خود را با مصوّرسازی و چاپ آغاز کرد. هومر در جریان جنگ داخلی آمریکا معروف به جنگ‌های انفصال، مأمور تهیه عکس از مناظر جنگ شد و با پایان جنگ، به خلق آثار برجسته و معروف خود پرداخت.

او در زمینه گرافیک نیز استعداد خوبی داشت وسال‌ها از راه تصویرگری برای نشریات گوناگون، زندگی خود را می‌گذراند. هومر سالیانی به نقاشی موضوعاتی از زندگی روزمره روستایی و چشم‌اندازهای آمریکا پرداخت و کم‌کم به شهرت دست یافت. با این حال پس از سفری به انگلستان، تغییری در دید و شیوه کاری او پدید آمد. هومر از آن پس با بیانی موجز و بدون تفصیل به تجسم صحنه‌های دریایی پرداخت.

وی علاوه بر رنگ روغنی از آبرنگ نیز با مهارت استفاده می‌کرد، که مضامین آن بیشتر دریا و حالت وحشیِ بیشه‌زاران شمالی بود. گرچه هومر هرگز مضمون طبیعی را رها نکرد، ولی روزبه‌روز بر قابلیت خود برای گزینش و انتزاع کردن عناصر تصویری‌اش افزود.

او هم‌چنین از نور برای تشدید صراحت و قاطعیت شکل‌ها بهره می‌گرفت. هومر طی سال‌های فعالیت هنری خود آثار متعددی به وجود آورد که هشت ناقوس، راست و چپ و اسیران جبهه از آن جمله است. وینسلو هومر سرانجام در ۲۹ سپتامبر ۱۹۱۰م در ۷۴ سالگی درگذشت.

ویکی هنر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.